Miejsca  na podium BIEGI i MTB

Biegi: Open = I-1, II-0, III-0 Kat. wiek. 102 / I-23, II-40, III-39         Cross Country: Open = I-0, II-0, III-1 Kat. wiek. 2 / I-1, II-0, III-1 Duathlon: Open - 0 Kat. wiek. 1/I-1, II-0, III-O

niedziela, 10 kwietnia 2016

8 Bieg Częstochowski

Bieg Częstochowski odbył się 9 kwietnia 2016. 1253 zawodników wzięło udział w ósmej edycji Biegu Częstochowskiego. To rekord imprezy. Biegacze pokonali dystans 10 km. Trasa wiodła ulicami miasta wokół Jasnej Góry.

Zwycięzcami zostali Kenijczycy, którzy uplasowali się na pierwszych pozycjach w klasyfikacjach obu płci. Pierwszy linię mety przekroczył Edwin Cheruiyot Melly (30:01), drugi jego rodak i klubowy kolega Wycliffe Kipkorir Biwot (30:22) a trzeci Ukrainiec Mykhaylo Iveruk (32:04). Pierwszy Polak Paweł Matner uplasował się na czwartym miejscu z czasem o 37 sekund gorszym.
Wśród pań zwyciężyła Stellah Barsosio z czasem 33:19. a najszybsza Polka Karolina Pilarska zajęła trzecie miejsce, osiągając czas 35:47.

Trasa posiadała ATEST i była dość szybka chociaż nie brakowało podbiegów na Jasnej Górze, oraz śliskiej kostki brukowej, gdyż pogoda nie rozpieszczała. Padał deszcz przed i po biegu, tylko podczas samego biegu zamienił się we mżawkę.

Moje plany na ten bieg to powalczyć o życiówkę, próbując się zbliżyć do 40 min.
Rozgrzewkę przeprowadziłem dość solidną pod kątem rozciągania i rozgrzania wszystkich partii mięśni. mniej niż za zwyczaj poświęciłem na rozgrzewkę biegową.

Efekt moich zmagań to poprawiona życiówka z 42:16 na 40:22 :) i miejsce 93 w klasyfikacji Open oraz 19 w kat.40.